Strijd tussen absolute toppers, maar deze renners doen niet mee aan Luik-Bastenaken-Luik
foto: Fotopersburo Cor Vos
zaterdag 25 april 2026 om 13:38

Strijd tussen absolute toppers, maar deze renners doen niet mee aan Luik-Bastenaken-Luik

Met Tadej Pogacar, Remco Evenepoel en Paul Seixas aan de start van Luik-Bastenaken-Luik, kunnen we reikhalzend uitkijken naar een titanenstrijd. Toch schitteren er ook enige toppers door hun afwezigheid. Wielerflits zet de belangrijkste afwezigen op een rijtje.

Mannen

Net als in de Amstel Gold Race, moet EF Education-EasyPost het stellen zonder hun beoogd kopman Ben Healy. De Ier moet de Ardennenklassiekers aan zich voorbij laten gaan door een breuk in zijn heiligbeen. De nummer drie van vorig jaar liep de kwetsuur op bij een val in de Ronde van het Baskenland.

Over pechvogels gesproken: Matteo Jorgenson. De Amerikaan was dan weer de beoogd kopman van Visma | Lease a Bike. Eindelijk had de Nederlandse formatie hun pijlen weer eens gericht op succes in de Ardennenklassiekers, maar een valpartij in de Amstel Gold Race gooide roet in het eten van Jorgenson en zijn ploeg.

Jorgenson kwam ten val in de Amstel Gold Race – foto: Fotopersbureau Cor Vos

Ook Thibau Nys, Isaac Del Toro, Maxim Van Gils en Tiesj Benoot staan aan de kant met langdurige blessures. Klassiekertoppers Mads Pedersen, Mathieu van der Poel en Wout van Aert hebben hun hoofddoelen van dit voorjaar alweer achter de rug. In een tijdperk met Pogacar, lijkt resultaat halen in Luik een lastig verhaal voor dit type coureur.

Jonas Vingegaard bereidt zich momenteel voor op de Giro d’Italia en komt uberhaupt niet graag in actie in eendagsklassiekers. De Deen van Visma | Lease a Bike reed drie keer eerder in Luik, maar kwam nooit verder dan zijn 28e plek in de editie van 2021.


Vrouwen

Ook op de startlijst bij de vrouwen ontbreken de nodige namen. Zo kunnen Marlen Reusser en Elisa Longo Borghini niet van start gaan in Bastenaken door blessures. De Italiaanse vrouw wist nog nooit te winnen in Luik, maar werd wel al eens tweede. Ook titelverdedigster Kim Le Court moet het monument aan zich voorbij laten gaan. De renster uit Mauritius brak haar pols tijdens de Ronde van Vlaanderen.

Verder zijn ook Elisa Balsamo en Lorena Wiebes er zondag niet bij in Luik. Het parcours lijkt – met de vele hoogtemeters – niet op het lijf geschreven van de rappe sprintsters.

Om te reageren moet je ingelogd zijn.