Tadej Pogacar kan genadeklap uitdelen in loodzware bergrit Ronde van Romandië
Er is de voorgaande dagen al flink geklommen in de Ronde van Romandië, maar in rit vier gaat het echt los. De loodzware bergetappe vormt voor leider Tadej Pogacar een uitgelezen kans om de genadeklap uit te delen aan zijn tegenstanders. WielerFlits blikt vooruit!
Parcours
De renners moeten zaterdag drie keer over de Jaunpass, telkens van een andere kant. In de beginfase gaat het eerst vanuit Jaun omhoog (6 km aan 7,8%) en vervolgens vanuit Weissenbach (7,4 km aan 8,8%). Daarna wacht een fase zonder gecategoriseerde beklimmingen.
Na goed honderd kilometer koers wordt het klimwerk hervat met de Saanenmöser (5,9 km aan 4,2%). Niet lang daarna krijgen de coureurs nog een derde en laatste keer de Jaunpass voor de kiezen, nu vanuit Garstatt (8,1 km aan 8,3%). Zestien kilometer na de top wordt gefinisht in Charmey.

Klassementen
Tour de Romandie 2026
Etappewinnaar en klassementsleiders na etappe 4
Favorieten
Het moge duidelijk zijn wie de topfavoriet is in deze loodzware bergrit. Tadej Pogacar was al meermaals aan het feest in deze Ronde van Romandië, maar leek tot nog toe toch nog wat op de spaarstand te rijden. Nu zal de Sloveen wel echt het verschil willen maken. Wie kan hem volgen als hij zijn duivels ontbindt op de Jaunpass?
Waarschijnlijk niemand, maar Florian Lipowitz en Lenny Martinez zullen het zeker proberen. Zij zijn op papier de beste klimmers na Pogacar. Ook het Visma-talent Jorgen Nordhagen – al vierde in de eerste rit-in-lijn – kan zijn karretje wellicht een tijdje aanhaken.
Primoz Roglic moet dat normaalgesproken ook kunnen, maar hij verloor al behoorlijk wat tijd. Al leek dat deels een bewuste keuze en zou hij door zijn achterstand juist wat ruimte kunnen krijgen. We noteren verder de namen van rasaanvaller Marco Frigo, Sergio Higuita, Antonio Tiberi, Jefferson Alexander Cepeda en Luke Plapp.
Favorieten volgens WielerFlits
Tour de Romandie — Etappe 5
Weer en TV
Het weer dreigt om te slaan in Romandië. De voorbije dagen was het telkens zeer zonnig en behoorlijk warm, maar vanaf zaterdagavond zal er wat neerslag vallen. Tijdens de koers schijnt de zon echter nog en lijken de renners het bovendien nog droog te zullen houden. Het kwik stijgt naar 21 graden Celsius.
Om te reageren moet je ingelogd zijn.