Met Alexander Kristoff als nieuwe koersdirecteur mikt Tour of Norway op terugkeer in 2027
Alexander Kristoff op archiefbeeld - foto: Fotopersburo Cor Vos
zondag 24 mei 2026 om 14:47 Volg in Google

Met Alexander Kristoff als nieuwe koersdirecteur mikt Tour of Norway op terugkeer in 2027

De Tour of Norway wordt dit jaar niet verreden, maar de organisatie achter het evenement mikt op een terugkeer in 2027, met een nieuwe koersdirecteur. Dat is niemand minder dan Alexander Kristoff, die vorig jaar besloot om een punt te zetten achter zijn lange en succesvolle wielercarrière.

De Noorse oud-wielrenner – recordhouder wat betreft etappezeges in de Ronde van Noorwegen, begint met veel energie en enthousiasme aan dit nieuwe avontuur. “De Tour of Norway is een van de mooiste wedstrijden, en ik koester zeer mooie herinneringen aan deze koers.”

“Dan doel ik vooral op de finish in mijn geboortestad Stavanger. We hebben een unieke wedstrijd in een unieke omgeving, met veel fans langs de route. Ik kijk er enorm naar uit om deel uit te maken van het organisatieteam”, geeft hij aan in een perscommuniqué.

Er hingen al donkere wolken boven de Tour of Norway voor mannen en vrouwen, maar de 2026-edities van deze meerdaagse wielerronde werden eerder al geannuleerd. Vanwege stopgezette overheidssubsidies beschikte men niet over de benodigde financiële middelen om de wedstrijden te organiseren. De Tour of Norway stond in 2026 tussen 28 en 31 mei gepland bij de mannen en tussen 1 en 3 juni bij de vrouwen.

Uitstel, maar geen afstel 
Het doel is om de wedstrijd in 2027 nieuw leven in te blazen, met Alexander Kristoff als het nieuwe uithangbord. De inmiddels 38-jarige Noor zal zich overigens niet alleen maar bezighouden met de Tour of Norway. De winnaar van onder meer Milaan-San Remo en de Ronde van Vlaanderen is ook al een tijdje mede-eigenaar van het Noorse continentale team Team Drali-Repsol.

WielerFlits sprak vorig jaar tijdens de Tour de Langkawi nog over zijn afscheid en het Noorse wielrennen:

Om te reageren moet je ingelogd zijn.