Wout van Aert was ook verrast dat hij vroeg moest lossen: “Je houdt hier geen rekening mee”
Het optreden van Wout van Aert in de ploegentijdrit van de Tour Auvergne-Rhône-Alpes heeft vooral voor vraagtekens gezorgd over zijn vormpeil. Al binnen negen minuten loste hij bij de trein van Visma | Lease a Bike, dat zonder Van Aert wel naar de zege snelde en goede zaken deed. Van Aert was zelf verrast door zijn optreden. “Op de eerste klim ging het meteen te snel voor mij”, blikt hij terug bij Sporza.
Met mixed feelings stapte Van Aert het podium af, want door de toptijd van Matteo Jorgenson won Visma | Lease a Bike de ploegentijdrit. “Het is mooi op op het podium te staan met mijn ploegmaats, maar ik heb niet het gevoel dat ik veel heb kunnen bijdragen aan mijn ploeg”, zei Van Aert. “Op de eerste klim ging het meteen te snel voor mij. Dan kan je weinig verbergen in een ploegentijdrit.”
“Als je met zulke beren op pad bent, dan kan het al eens tegenvallen”, gaat hij verder. “Als je ziet dat ik mijn deel niet echt heb kunnen doen en dat Ben Tulett lek rijdt en dat we toch de snelste tijd halen. Dat zegt iets over hoe sterk die jongens zijn”, doelt hij op renners als Jorgenson en tijdritspecialisten als Bruno Armirail en Edoardo Affini.
De valpartij in aanloop naar de Tour Auvergne hielp Van Aert ook niet mee, maar dit optreden is een nieuwe tik in de Tourvoorbereiding. “Je houdt hier geen rekening mee, maar we moeten rustig blijven en de juiste dingen doen. Het is niet leuk”, zegt Van Aert. “Ik ging ervanuit dat het een lastige week ging worden, maar ik had gedacht dat ik verder zou staan dan wat ik vandaag heb laten zien. Elke dag is een momentopname, vandaag was geen goede.”

Om te reageren moet je ingelogd zijn.