Tour 2026: Het parcours van de overgangsrit naar Foix
De Tour de France 2026 gaat op dag vier verder aan de andere kant van de Pyreneeën. Net als vorig jaar doet de Tour de middeleeuwse stad Carcassonne aan, maar deze keer is de stad de startplaats van de etappe.
Etappe vier is een echte overgangsrit, die je normaliter pas in de tweede of derde week van de Tour de France ziet. Voor sprinters is de etappe met bijna 2800 hoogtemeters veel te zwaar, terwijl klassementsrenners hier zeker nog niet aan de bak zullen gaan. En dus zal het vermoedelijk een dag voor de vlucht worden.
In de eerste koersuren zullen er nog weinig beklimmingen zijn om op weg te rijden. Ja, de ongecategoriseerde Col de Villerouge en de wel voor het bergklassement meetellende Col de Bedos (3,3 km à 4,4%), maar deze klimmetjes worden nooit echt steiler dan een procent of vijf à zes. Datzelfde geldt voor de Col du Paradis (5,8 km à 4,1%) na zo’n zestig kilometer.
Na de tussensprint, iets voorbij halfweg koers, volgen de echte beklimmingen. Na bijna 100 kilometer starten de renners aan de beklimming van de Col de Coudons (10,7 km à 5,5%). Na deze klim blijven de renners lange tijd op een plateau, om na een kilometer of dertig de afzink te maken naar Belesta. Op de Col de Montségur (6,9 km à 6,6%) volgt dan mogelijk de climax. Na deze klim is het nog een kilometer of 35 voornamelijk in dalende lijn tot de meet in Foix.
Dit charmante stadje in de regio Occitanie mocht de Tour al vaker verwelkomen in het recente verleden, met finishes in 2012, 2017 en 2022. Toen kwamen vluchters Luis León Sánchez, Warren Barguil en Hugo Houle als eerste over de finish, al waren de finales niet met elkaar te vergelijken. Wat we wél kunnen zeggen op basis van deze winnaars: Foix is aanvallers zeer gunstig gezind.



Warren Barguil won negen jaar geleden een Tourrit in Foix – foto: Fotopersburo Cor Vos
Om te reageren moet je ingelogd zijn.