Is de strijd om de groene trui gestreden? Mads Pedersen twijfelt
foto: Fotopersburo Cor Vos
donderdag 23 juli 2026 om 21:05 Volg in Google

Is de strijd om de groene trui gestreden? Mads Pedersen twijfelt

In de bergrit naar Orcière-Merlette zat opnieuw sprinter en ‘zwaargewicht’ Mads Pedersen in de vlucht. Zo kon de Deen van Lidl-Trek zijn voorsprong in het puntenklassement opnieuw met 25 punten uitbreiden. De strijd voor groen lijkt zo stilaan gestreden, want dichtste concurrent Jasper Philipsen telt nu een achterstand van 32 punten. “Ik zal ervoor vechten tot in Parijs”, klinkt het bij Pedersen.

“De strategie van vandaag was duidelijk”, klonk het na de finish op Orcière-Merlette bij de Deense ex-wereldkampioen. “In de vlucht raken was het doel en daar blijven tot de tussensprint.”

Niet lang na de start van de etappe van donderdag kon Pedersen dan ook zijn plek in de vlucht bemachtigen. Als sprinter kreeg hij het gezelschap van lichtgewichten als Thymen Arensman, Valentin Paret-Peintre en ritwinnaar Richard Carapaz. De groene trui wist te overleven en kon na enkele klimmen en heel wat hoogtemeters opnieuw 25 punten oprapen bij de tussensprint. “Na de sprint kon ik me laten uitzakken en rustig binnenkomen”, vertelde een moegestreden Pedersen achteraf.

Zo kon Pedersen opnieuw verder uitlopen op zijn dichtste concurrent voor de groene trui, Jasper Philipsen. De Belgische sprinter zag zijn achterstand vergroten van 7 naar 32 punten. Met nog twee zware bergritten en de laatste etappe in Parijs lijkt de groene strijd stilaan gestreden, toch is de Deen nog niet zeker. “Er zijn nog veel punten te winnen. Ik loop nog maar 32 punten uit, het blijft een gevecht tot in Parijs.”

Philipsen won woensdag de zeventiende etappe en kon toen enorm inlopen. “Dat was enorm teleurstellend. Toen ik na die etappe terug thuiskwam, dacht ik een beetje dat het over was.” Nu is die voorsprong weer groter geworden. “We zitten nog steeds in de wedstrijd, en het ziet er goed uit. De pijn van vandaag was het waard”, klinkt het dan ook bij de drievoudig Gent-Wevelgemwinnaar.

“Morgen zal het moeilijker zijn om punten te pakken”, klinkt het. “Vanaf de start is het klimmen geblazen, en de klim voor de tussensprint is steiler. Ik doe mijn uiterste best om zoveel mogelijk punten te verzamen voordat we in Parijs aankomen, maar we zullen zien hoe het uitdraait.”

Om te reageren moet je ingelogd zijn.