Dit moet je weten over de Women’s Tour Down Under 2026
foto: Fotopersburo Cor Vos
donderdag 15 januari 2026 om 08:03

Dit moet je weten over de Women’s Tour Down Under 2026

Zaterdagnacht begint het wielerseizoen 2026 echt met de Santos Women’s Tour Down Under! In Australië strijdt een sterk deelnemersveld – de wereldkampioene start zelfs – op beklimmingen als Willunga Hill en Corkscrew Road om de zege in de eerste Women’s WorldTour-koers van het jaar. Kan Noemi Rüegg opnieuw winnen? De concurrentie is stevig. WielerFlits blikt vooruit.

Historie

Vorig jaar

Shirt for OIC AK

Parcours en informatie

De Santos Women’s Tour Down Under telt ook in 2026 weer drie ritten, maar de beslissing zal deze keer niet per se op Willunga Hill (3 kilometer à 7,4%) vallen. De traditionele etappe naar top van Willunga Hill vindt namelijk al op dag één plaats, waarna nog twee hectische ritten volgen. Op dag twee worden er de nodige hoogtemeters gemaakt in de rit naar Paracombe, terwijl de beslissing op dag drie zal vallen op Corkscrew Road (2,5 kilometer à 8,9%).

Zaterdag 17 januari 2026, Santos Tour Down Under: Etappe 1 (137.4 km)
Profiel-afbeelding voor Etappe 1
Start:
01:40 ( Willunga)
Finish:
05:33 ( Willunga)
Zondag 18 januari 2026, Santos Tour Down Under: Etappe 2 (130.7 km)
Profiel-afbeelding voor Etappe 2
Start:
01:40 ( Magill)
Finish:
05:19 ( Paracombe)
Maandag 19 januari 2026, Santos Tour Down Under: Etappe 3 (126.5 km)
Profiel-afbeelding voor Etappe 3
Start:
01:40 ( Norwood)
Finish:
05:34 ( Campbelltown)

Deelnemers

De organisatie van de Santos Women’s Tour Down Under kan rekenen op een mooi deelnemersveld, alleen al omdat wereldkampioene Magdaleine Vallieres haar opwachting maakt in Australië. De wereldkampioene is meteen een van de topfavorieten om met de eindzege aan de haal te gaan, maar gaf zelf al aan ploeggenote Noemi Rüegg aan een nieuwe eindzege te willen helpen. Hoe ze dat wil doen, gaan we zien. Maar Vallieres is als wereldkampioene natuurlijk de ideale bliksemafleider.

foto: Fotopersburo Cor Vos

Verder vallen de sterke blokken van Team Visma | Lease a Bike en UAE Team ADQ op in deze koers. Zo heeft Visma met Marion Bunel, Sarah Van Dam, Rosita Reijnhout, Maud Oudeman en Margaux Vigié allemaal rensters mee die hier zelf ook een uitslag kunnen rijden, terwijl we bij UAE Team ADQ de namen van talent Paula Blasi, Dominika Wlodarczyk en Mavi Garcia zien.

Zijn er dan verder namen om rekening mee te houden – of rensters die hier niet aan het vertrek staan? Toch wel. Silke Smulders, de nummer twee van vorig jaar, moet haar seizoenstart uitstellen door een valpartij op training. Ella Wylie en Ruby Rosemann-Gannon zullen nu proberen om namens haar ploeg een goed resultaat binnen te halen. Andere Ozzie’s Neve Bradbury en meervoudig winnares Amanda Spratt (begint aan haar afscheidsjaar) zullen zich ook zeker gaan mengen.

TV-gids

Zaterdag 17 januari 2026
01:30
Logo HBO Max
HBO Max
Zondag 18 januari 2026
01:30
Logo HBO Max
HBO Max
Maandag 19 januari 2026
01:30
Logo HBO Max
HBO Max

Om te reageren moet je ingelogd zijn.