Wout van Aert vierde in Ronde van Vlaanderen: “Dit was vandaag het hoogst haalbare”
Wout van Aert is net als vorig jaar vierde geworden in de Ronde van Vlaanderen. De Belg van Visma | Lease a Bike moest Remco Evenepoel, Mathieu van der Poel en de uiteindelijke winnaar Tadej Pogacar laten gaan op de tweede keer Oude Kwaremont. Na afloop deed hij zijn verhaal bij Eurosport.
“Ik was eerlijk gezegd een beetje verrast dat de finale al geopend werd op de Molenberg”, begon Van Aert, die aan de voet van de klim niet helemaal van voren zat. “Ik zat wat te ver. Ik moet mijn ploeggenoten bedanken dat ze me in een oké positie afzetten aan de voet. Dat was al een cruciaal moment. Het was geen slechte situatie daarna, want ik had Christophe (Laporte) mee. Voor ons was er geen reden om vol mee te draaien. Ik kwam bij de tweede keer Oude Kwaremont zoals ik wilde. Zoals ik voorspeld had, kwam het daar gewoon op de benen aan.”
De benen van Van Aert waren niet goed genoeg om de besten te volgen. Hij vormde daarna een duo met Mads Pedersen. “We konden alleen terugkeren als ze vooraan naar elkaar gingen kijken, maar je moet erin blijven geloven. Ik moet Mads bedanken voor een geweldige rit. We werkten goed samen. Het zat er niet in om terug te komen, maar we hebben gedaan wat we konden. Ik denk dat het een ongelofelijke finale was. Iedereen kwam één voor één over de finish.”
Is Van Aert blij met zijn vierde plaats? “Ik ben in ieder geval blij met mijn optreden. Ik hoopte misschien op iets meer misschien, maar dit was vandaag het hoogst haalbare.”
Om te reageren moet je ingelogd zijn.