Geen Julian Alaphilippe in Luik wegens ‘gezondheidsproblemen’
foto: Fotopersburo Cor Vos
zaterdag 25 april 2026 om 11:55

Geen Julian Alaphilippe in Luik wegens ‘gezondheidsproblemen’

Zoek zondag niet naar Julian Alaphilippe. Zijn ploeg Tudor maakte zaterdag bekend dat de tweevoudig wereldkampioen niet in actie zal komen tijdens Luik-Bastenaken-Luik wegens gezondheidsproblemen.

“Alaphilippe zal helaas zowel Luik-Bastogne-Luik als Eschborn-Frankfurt missen vanwege medische redenen. Hij zal niet deelnemen aan de komende evenementen om prioriteit te geven aan zijn gezondheid en een volledige terugkeer naar de wielersport te garanderen. In de tussentijd wensen we hem een ​​spoedig herstel”, schrijft de ploeg op Instagram. Het is niet duidelijk wat de gezondheidsproblemen zijn.

De ervaren Fransman kende in zowel de Amstel-Gold-Race als de Waalse Pijl geen gelukkig koersverloop. In beide wedstrijden behaalde 33-jarige Alaphilippe de finish niet. In de laatstgenoemde wedstrijd werd hij door de tv-camera in beeld gebracht toen hij na de eerste passage over de Muur van Hoei moest lossen uit het podium.  Wanneer de Fransman weer in actie komt dit seizoen, is nog onduidelijk.

Nieuwe selectie
Marco Brenner is de vervanger van de beoogde kopman. Verder start de ploeg met Robin Donze, Joel Suter, Roland Thalmann, Larry Warbasse, Fabian Weiss en Hannes Wilksch.

Om te reageren moet je ingelogd zijn.