Kostte zijn lengte Wout van Aert de zege in Brabantse Pijl? “Hij kon nooit profiteren”
Marc Sergeant, de ex-ploegmanager van de Lotto-ploeg en analist van Het Nieuwsblad, laat in die Vlaamse krant een wel erg opvallende verklaring optekenen voor de sprintnederlaag van Wout van Aert tegen Remco Evenepoel in de Brabantse Pijl.
“Ik weet niet echt of ik geschrokken ben van de zege van Remco. We weten dat hij een fenomeen is van wie je altijd wel iets kunt verwachten. Anderzijds, winnen in de spurt van een Wout van Aert in vorm, dat is toch redelijk straf. En het was duidelijk, hé. Laten we zeggen dat Remco sneller spurtte dan verwacht en dat de spurt van Wout minder was dan wat we van hem gewend zijn. Eerlijk, ik dacht even dat Remco voluit reed en dat hij iets wilde terugdoen voor Wout na wat hij voor Remco had gedaan in de olympische wegrit. Niet dus!”
Sergeant ziet een belangrijke reden dat Van Aert niet kon winnen: “We waren vergeten hoe hard er is gekoerst. Het probleem van Van Aert was ook dat hij er letterlijk een kop bovenuit stak, zodat hij nooit kon profiteren van de slipstream. Hij moest volle bak gaan, om het wiel van Evenepoel te houden, Remco heeft hem kapot gereden in die laatste ronde. Terwijl bij Wout de mond openging, kostte het Remco schijnbaar geen enkele moeite.”
Volgens Sergeant komt dit wel binnen bij Van Aert. “Als je moet koersen tegen jongens als Pogacar en Van der Poel en nu ook weer Evenepoel, dan weet je dat je vanalles kan tegenkomen. En voor de tweede keer verliest Wout in een spurt waar hij als favoriet begon. Het is duidelijk dat de sprint van Wout een werkpunt is geworden. Remco zette enorm hard aan en gaf Wout eigenlijk geen schijn van een kans. Wout zei wel dat hij niet echt ontgoocheld was, maar voor hem moet dit toch weer aankomen. Dat kan bijna niet anders.”
Om te reageren moet je ingelogd zijn.