Etappe 10: Morzine - Megève

Morzine - Megève | etappe-10-bergrit-naar-megeve
Datum: 12 juli 2022
Startplaats:
Morzine
Finishplaats:
Megève
Afstand: 148 kilometer
Starttijd: 13:30
Finishtijd (verwacht): 17:05

Na een rustdag in het prachtige berggebied Portes du Soleil gaat de Tour de France verder met een korte, maar pittige heuvelrit. De tiende etappe brengt de renners van Morzine naar kuuroord Megève.

Beide plaatsen hebben een rijke Tourhistorie. De eerste keer dat La Grande Boucle Morzine aandeed was in 1975. Sindsdien floreerden er door de jaren heen klimmers van alle generaties. Van Lucien Van Impe tot Andy Schleck en van Bernald Hinault tot Marco Pantani, Richard Virenque en Nairo Quintana.

Floyd Landis

In 2006 werd in Morzine een van de meest bizarre hoofdstukken in de Tourgeschiedenis geschreven. Een dag na zijn gigantische inzinking in de rit naar La Toussuire, waardoor hij van de eerste naar elfde plek terugzakte, is de wereld getuige van een ware wederopstanding van favoriet Floyd Landis. Op die bewuste 20 juli 2006 rijdt hij in een lange bergrit over de Col du Joux Plan iedereen naar huis met een ongekende solo. In finishplaats Morzine is het verschil op de nummer twee meer dan zes minuten. Een paar maanden later werd hij betrapt op doping en namen ze hem de ritzege én de eindzege in de Tour af. Beide prijzen ging naar Carlos Sastre.

Op dinsdagochtend 12 juli is de nieuwe bladzijde Tourgeschiedenis die die dag geschreven zal worden nog blanco. Vanuit Morzine trekt het peloton in noordelijke richting naar het Meer van Genève. Met vier beklimmingen en een ritafstand van ‘slechts’ 146 kilometer is kort en krachtig. De bergen onderweg zijn niet selectief genoeg voor grote verschillen tussen de klassementsmannen. Op papier lijkt dit een dag voor een grote kopgroep

Na de nog onbekende Côte de Chevenoz (7,3 km. aan 3,8% gemiddeld) daalt de koers af in de richting van Thonon-les-Bains, dat aan de Franse oever van het Meer van Geneve ligt. Met name eind jaren zeventig was dit een populaire plaats in de Tour en Dauphiné. Nederlander Jos Hinsen won in 1955 de rit toen de Tour er voor het eerst aankwam.

Na Thonon-les-Bains maakt het parcours een lus in zuidelijke richting. Na 77 kilometer volgt een nieuwe hindernis; de Col de Jambaz (6,9 km. 3,8%) en een kleine dertig kilometer later de Côte de Châtillon-sur-Cluses (4,8 km. 4%). Een beklimming die van drie kanten beklommen kan worden. In deze rit zullen ze de westflank vanuit het plaatsje Marignier op rijden. De zijde die ze zullen afdalen, zat in 2019 en 2021 als beklimming in het parcours van de slotrit van het Critérium du Dauphiné.

In Cluses, waar vorig jaar de negende rit naar Tignes van start ging, volgen ze een weg door het dal die parallel aan de rivier de Arve loopt. De renners die links omhoog kijken zullen af een toe een glimp kunnen opvangen van de Mont Blanc, met 4809 meter de hoogste bergtop.

Een vijftiental kilometer verder stroomopwaarts, in Sallanches, is de voet van de slotklim naar Megeve in zicht. Dit stadje aan de voet van de Mont Blanc organiseerde tweemaal het WK wielrennen. Jan Janssen veroverde er in 1964 de regenboogtrui en in 1980 won Bernald Hinault voor eigen volk.

De renners zullen daar weinig oor voor hebben, want er wacht nog een klim van 21 kilometer naar de finishplaats Megève. Al zou je deze klim kunnen opknippen in twee delen. Eerst is er een veertien kilometer lange loper naar Megève, dat begin vorige eeuw een populair vakantieoord van koninklijke families was.

Net buiten Megève begint het tweede deel van de klim, de ruim zeven kilometer lange Montée de l'Altiport, die zoals de naam al doet verklappen leidt naar de plaatselijke landingsbaan. In 2020 eindigde hier zowel de voorlaatste (Lennard Kämna) als de slotrit (Sepp Kuss) van het Critérium du Dauphiné. Voor heel wat Tourrenners is deze slotklim dus bekend terrein.

Al zal Primož Roglič van Megève een bittere smaak in zijn mond krijgen. Hij kwam destijds al vroeg in de voorlaatste rit hard ten val. De klassementsleider haalde de finish op de landingsbaan nog wel, maar een dag later zou hij niet meer van start gaan en zag daarmee zijn kans op de eindzege in rook opgaan.



Tour de France - 2022

Etappe 10: Morzine - Megève (148km)

1
Magnus CORT EF EDUCATION-EASYPOST 3:18:50"
2
Nicholas SCHULTZ TEAM BIKEEXCHANGE-JAYCO +00"
3
Luis León SÁNCHEZ BAHRAIN VICTORIOUS +07"
4
Matteo JORGENSON MOVISTAR TEAM +08"
5
Dylan van BAARLE INEOS GRENADIERS 10"
6
Georg ZIMMERMANN INTERMARCHÉ - WANTY - GOBERT MATÉRIAUX 15"
7
Benjamin THOMAS COFIDIS 18"
8
Andreas LEKNESSUND TEAM DSM 20"
9
Fred WRIGHT BAHRAIN VICTORIOUS 22"
10
Lennard KÄMNA BORA - HANSGROHE 22"
11
Quinn SIMMONS TREK - SEGAFREDO +1:00"
12
Simone VELASCO ASTANA QAZAQSTAN TEAM +1:02"
13
Edvald BOASSON-HAGEN TOTALENERGIES +1:56"
14
Connor SWIFT TEAM ARKEA - SAMSIC +1:56"
15
Ion IZAGUIRRE INSAUSTI COFIDIS +2:01"
16
Kristian SBARAGLI ALPECIN-DECEUNINCK +2:48"
17
Simon CLARKE ISRAEL-PREMIER TECH +4:19"
18
Alberto BETTIOL EF EDUCATION-EASYPOST +6:57"
19
Pierre ROLLAND B&B HOTELS-KTM +7:25"
20
Tadej POGACAR UAE TEAM EMIRATES +8:54"
21
Jonas VINGEGAARD JUMBO-VISMA +8:54"
22
Enric MAS MOVISTAR TEAM +8:54"
23
Geraint THOMAS INEOS GRENADIERS +8:54"
24
Adam YATES INEOS GRENADIERS +8:54"
25
David GAUDU GROUPAMA - FDJ +8:54"
26
Romain BARDET TEAM DSM +8:54"
27
Primoz ROGLIC JUMBO-VISMA +8:54"
28
Thomas PIDCOCK INEOS GRENADIERS +8:54"
29
Damiano CARUSO BAHRAIN VICTORIOUS +8:54"
30
Neilson POWLESS EF EDUCATION-EASYPOST +8:54"
31
Aleksandr VLASOV BORA - HANSGROHE +8:54"
32
Alexey LUTSENKO ASTANA QAZAQSTAN TEAM +8:54"
33
Louis MEINTJES INTERMARCHÉ - WANTY - GOBERT MATÉRIAUX +8:54"
34
Steven KRUIJSWIJK JUMBO-VISMA +8:54"
35
Valentin MADOUAS GROUPAMA - FDJ +8:54"
36
Sepp KUSS JUMBO-VISMA +8:54"
37
Bob JUNGELS AG2R CITROEN TEAM +8:54"
38
Tiesj BENOOT JUMBO-VISMA +8:54"
39
Aurélien PARET PEINTRE AG2R CITROEN TEAM +8:54"
40
Sebastian SCHÖNBERGER B&B HOTELS-KTM +8:54"
41
Patrick KONRAD BORA - HANSGROHE +8:54"
42
Michael STORER GROUPAMA - FDJ +8:54"
43
Brandon MCNULTY UAE TEAM EMIRATES +9:05"
44
Thibaut PINOT GROUPAMA - FDJ +9:05"
45
Chris FROOME ISRAEL-PREMIER TECH +9:15"
46
Andrey ZEITS ASTANA QAZAQSTAN TEAM +9:15"
47
Dylan TEUNS BAHRAIN VICTORIOUS +9:15"
48
Joe DOMBROWSKI ASTANA QAZAQSTAN TEAM +9:22"
49
Tony GALLOPIN TREK - SEGAFREDO +9:27"
50
Andrea PASQUALON INTERMARCHÉ - WANTY - GOBERT MATÉRIAUX +9:29"
51
Warren BARGUIL TEAM ARKEA - SAMSIC +9:29"
52
Kobe GOOSSENS INTERMARCHÉ - WANTY - GOBERT MATÉRIAUX +9:29"
53
Silvan DILLIER ALPECIN-DECEUNINCK +9:34"
54
Bauke MOLLEMA TREK - SEGAFREDO +9:40"
55
Gorka IZAGIRRE INSAUSTI MOVISTAR TEAM +9:40"
56
Martijn TUSVELD TEAM DSM +9:40"
57
Rigoberto URÁN EF EDUCATION-EASYPOST +9:40"
58
Carlos VERONA MOVISTAR TEAM +9:40"
59
Christopher HAMILTON TEAM DSM +9:46"
60
Franck BONNAMOUR B&B HOTELS-KTM +9:46"
61
Gregor MÜHLBERGER MOVISTAR TEAM +9:46"
62
Anthony PEREZ COFIDIS +9:46"
63
Rafał MAJKA UAE TEAM EMIRATES +9:59"
64
Wout VAN AERT JUMBO-VISMA +10:26"
65
Kévin GENIETS GROUPAMA - FDJ +10:31"
66
Maxime BOUET TEAM ARKEA - SAMSIC +10:34"
67
Hugo HOFSTETTER TEAM ARKEA - SAMSIC +10:54"
68
Nils POLITT BORA - HANSGROHE +10:58"
69
Maximilian SCHACHMANN BORA - HANSGROHE +11:06"
70
Jan TRATNIK BAHRAIN VICTORIOUS +11:09"
71
Philippe GILBERT LOTTO SOUDAL +11:14"
72
Łukasz OWSIAN TEAM ARKEA - SAMSIC +11:14"
73
Stefan KÜNG GROUPAMA - FDJ +11:58"
74
Pierre-Luc PÉRICHON COFIDIS +13:19"
75
Christophe LAPORTE JUMBO-VISMA +13:19"
76
Krists NEILANDS ISRAEL-PREMIER TECH +13:34"
77
Owain DOULL EF EDUCATION-EASYPOST +14:42"
78
Jakob FUGLSANG ISRAEL-PREMIER TECH +14:42"
79
Michael WOODS ISRAEL-PREMIER TECH +14:42"
80
Mikael CHEREL AG2R CITROEN TEAM +14:42"
81
Matis LOUVEL TEAM ARKEA - SAMSIC +14:42"
82
Marc SOLER UAE TEAM EMIRATES +14:42"
83
Marco HALLER BORA - HANSGROHE +14:42"
84
Sven Erik BYSTRØM INTERMARCHÉ - WANTY - GOBERT MATÉRIAUX +14:42"
85
Mattia CATTANEO QUICK-STEP ALPHA VINYL TEAM +15:04"
86
Andrea BAGIOLI QUICK-STEP ALPHA VINYL TEAM +15:04"
87
Antoine DUCHESNE GROUPAMA - FDJ +15:04"
88
Hugo HOULE ISRAEL-PREMIER TECH +15:04"
89
Pierre LATOUR TOTALENERGIES +15:04"
90
Matej MOHORIČ BAHRAIN VICTORIOUS +15:04"
91
Jack BAUER TEAM BIKEEXCHANGE-JAYCO +15:12"
92
Filippo GANNA INEOS GRENADIERS +16:51"
93
Jonathan CASTROVIEJO NICOLAS INEOS GRENADIERS +17:00"
94
Tim WELLENS LOTTO SOUDAL +17:09"
95
Stan DEWULF AG2R CITROEN TEAM +17:17"
96
Alberto DAINESE TEAM DSM +17:22"
97
Mathieu VAN DER POEL ALPECIN-DECEUNINCK +17:22"
98
Jérémy LECROQ B&B HOTELS-KTM +17:33"
99
Nils EEKHOFF TEAM DSM +17:41"
100
Mads PEDERSEN TREK - SEGAFREDO +18:56"
101
Aleksandr RIABUSHENKO ASTANA QAZAQSTAN TEAM +19:50"
102
Giulio CICCONE TREK - SEGAFREDO +20:28"
103
Daniel Felipe MARTINEZ POVEDA INEOS GRENADIERS +20:28"
104
Nelson OLIVEIRA MOVISTAR TEAM +21:19"
105
Imanol ERVITI MOVISTAR TEAM +21:19"
106
Amaury CAPIOT TEAM ARKEA - SAMSIC +21:19"
107
Benoît COSNEFROY AG2R CITROEN TEAM +21:35"
108
Alexis GOUGEARD B&B HOTELS-KTM +21:39"
109
Luke ROWE INEOS GRENADIERS +21:45"
110
Dmitriy GRUZDEV ASTANA QAZAQSTAN TEAM +21:45"
111
John DEGENKOLB TEAM DSM +23:07"
112
Stefan BISSEGGER EF EDUCATION-EASYPOST +23:07"
113
Jonas RUTSCH EF EDUCATION-EASYPOST +23:07"
114
Simon GESCHKE COFIDIS +24:06"
115
Olivier LE GAC GROUPAMA - FDJ +24:07"
116
Nathan VAN HOOYDONCK JUMBO-VISMA +24:35"
117
Luca MOZZATO B&B HOTELS-KTM +25:55"
118
Kamil GRADEK BAHRAIN VICTORIOUS +25:55"
119
Guillaume VAN KEIRSBULCK ALPECIN-DECEUNINCK +26:22"
120
Edward PLANCKAERT ALPECIN-DECEUNINCK +26:22"
121
Mikkel HONORÉ QUICK-STEP ALPHA VINYL TEAM +26:22"
122
Anthony TURGIS TOTALENERGIES +26:22"
123
Oliver NAESEN AG2R CITROEN TEAM +26:22"
124
Cyril BARTHE B&B HOTELS-KTM +26:22"
125
Yves LAMPAERT QUICK-STEP ALPHA VINYL TEAM +26:22"
126
Mathieu BURGAUDEAU TOTALENERGIES +26:22"
127
Florian SÉNÉCHAL QUICK-STEP ALPHA VINYL TEAM +26:22"
128
Peter SAGAN TOTALENERGIES +26:22"
129
Christopher JUUL-JENSEN TEAM BIKEEXCHANGE-JAYCO +26:22"
130
Danny VAN POPPEL BORA - HANSGROHE +26:22"
131
Albert TORRES BARCELO MOVISTAR TEAM +26:22"
132
Felix GROSSSCHARTNER BORA - HANSGROHE +26:22"
133
Maciej BODNAR TOTALENERGIES +26:22"
134
Dylan GROENEWEGEN TEAM BIKEEXCHANGE-JAYCO +26:22"
135
Guillaume BOIVIN ISRAEL-PREMIER TECH +26:22"
136
Max WALSCHEID COFIDIS +26:22"
137
Guy NIV ISRAEL-PREMIER TECH +26:22"
138
Jasper STUYVEN TREK - SEGAFREDO +26:22"
139
Fabio FELLINE ASTANA QAZAQSTAN TEAM +26:22"
140
Toms SKUJIŅŠ TREK - SEGAFREDO +26:22"
141
Andreas KRON LOTTO SOUDAL +26:22"
142
Marc HIRSCHI UAE TEAM EMIRATES +26:22"
143
Alexander KRISTOFF INTERMARCHÉ - WANTY - GOBERT MATÉRIAUX +26:22"
144
Luka MEZGEC TEAM BIKEEXCHANGE-JAYCO +26:22"
145
Michael MATTHEWS TEAM BIKEEXCHANGE-JAYCO +26:22"
146
Alexander KRIEGER ALPECIN-DECEUNINCK +26:22"
147
Jasper PHILIPSEN ALPECIN-DECEUNINCK +26:22"
148
Victor LAFAY COFIDIS +26:22"
149
Mikkel BJERG UAE TEAM EMIRATES +26:22"
150
Adrien PETIT INTERMARCHÉ - WANTY - GOBERT MATÉRIAUX +26:22"
151
Taco VAN DER HOORN INTERMARCHÉ - WANTY - GOBERT MATÉRIAUX +26:22"
152
Cyril LEMOINE B&B HOTELS-KTM +26:35"
153
Amund Grøndahl JANSEN TEAM BIKEEXCHANGE-JAYCO +26:48"
154
Fabio JAKOBSEN QUICK-STEP ALPHA VINYL TEAM +26:56"
155
Michael MØRKØV QUICK-STEP ALPHA VINYL TEAM +26:56"
156
Florian VERMEERSCH LOTTO SOUDAL +28:17"
157
Brent VAN MOER LOTTO SOUDAL +28:17"
158
Frederik FRISON LOTTO SOUDAL +28:17"
159
Reinardt JANSE VAN RENSBURG LOTTO SOUDAL +28:37"
160
Caleb EWAN LOTTO SOUDAL +31:06"
George BENNETT UAE TEAM EMIRATES "
Ben O'CONNOR AG2R CITROEN TEAM "
Alexis VUILLERMOZ TOTALENERGIES "
Luke DURBRIDGE TEAM BIKEEXCHANGE-JAYCO "
Nairo QUINTANA TEAM ARKEA - SAMSIC +8:54"
Toon meerToon minder
1
Tadej POGACAR UAE TEAM EMIRATES 37:11:28"
2
Lennard KÄMNA BORA - HANSGROHE 11"
3
Jonas VINGEGAARD JUMBO-VISMA 39"
4
Geraint THOMAS INEOS GRENADIERS +1:17"
5
Adam YATES INEOS GRENADIERS +1:25"
6
David GAUDU GROUPAMA - FDJ +1:38"
7
Romain BARDET TEAM DSM +1:39"
8
Thomas PIDCOCK INEOS GRENADIERS +1:46"
9
Enric MAS MOVISTAR TEAM +1:50"
10
Luis León SÁNCHEZ BAHRAIN VICTORIOUS +1:50"
11
Neilson POWLESS EF EDUCATION-EASYPOST +1:55"
12
Primoz ROGLIC JUMBO-VISMA +2:52"
13
Aleksandr VLASOV BORA - HANSGROHE +3:12"
14
Aurélien PARET PEINTRE AG2R CITROEN TEAM +3:31"
15
Damiano CARUSO BAHRAIN VICTORIOUS +3:40"
16
Alexey LUTSENKO ASTANA QAZAQSTAN TEAM +4:58"
17
Bob JUNGELS AG2R CITROEN TEAM +5:53"
18
Louis MEINTJES INTERMARCHÉ - WANTY - GOBERT MATÉRIAUX +6:39"
19
Valentin MADOUAS GROUPAMA - FDJ +6:51"
20
Brandon MCNULTY UAE TEAM EMIRATES +7:36"
21
Patrick KONRAD BORA - HANSGROHE +7:48"
22
Steven KRUIJSWIJK JUMBO-VISMA +9:57"
23
Thibaut PINOT GROUPAMA - FDJ +10:11"
24
Rigoberto URÁN EF EDUCATION-EASYPOST +10:27"
25
Warren BARGUIL TEAM ARKEA - SAMSIC +13:33"
26
Sepp KUSS JUMBO-VISMA +13:50"
27
Benjamin THOMAS COFIDIS +14:29"
28
Tony GALLOPIN TREK - SEGAFREDO +14:47"
29
Tiesj BENOOT JUMBO-VISMA +16:16"
30
Matteo JORGENSON MOVISTAR TEAM +19:22"
31
Nicholas SCHULTZ TEAM BIKEEXCHANGE-JAYCO +20:03"
32
Rafał MAJKA UAE TEAM EMIRATES +20:58"
33
Andreas LEKNESSUND TEAM DSM +21:29"
34
Dylan TEUNS BAHRAIN VICTORIOUS +23:24"
35
Ion IZAGUIRRE INSAUSTI COFIDIS +24:47"
36
Daniel Felipe MARTINEZ POVEDA INEOS GRENADIERS +28:46"
37
Chris FROOME ISRAEL-PREMIER TECH +28:50"
38
Hugo HOULE ISRAEL-PREMIER TECH +28:54"
39
Sebastian SCHÖNBERGER B&B HOTELS-KTM +29:58"
40
Bauke MOLLEMA TREK - SEGAFREDO +30:18"
41
Wout VAN AERT JUMBO-VISMA +31:39"
42
Maximilian SCHACHMANN BORA - HANSGROHE +32:32"
43
Simone VELASCO ASTANA QAZAQSTAN TEAM +32:43"
44
Alberto BETTIOL EF EDUCATION-EASYPOST +33:13"
45
Kévin GENIETS GROUPAMA - FDJ +34:14"
46
Georg ZIMMERMANN INTERMARCHÉ - WANTY - GOBERT MATÉRIAUX +34:35"
47
Stefan KÜNG GROUPAMA - FDJ +35:08"
48
Edvald BOASSON-HAGEN TOTALENERGIES +35:19"
49
Łukasz OWSIAN TEAM ARKEA - SAMSIC +37:01"
50
Franck BONNAMOUR B&B HOTELS-KTM +37:08"
51
Andrea PASQUALON INTERMARCHÉ - WANTY - GOBERT MATÉRIAUX +37:57"
52
Dylan van BAARLE INEOS GRENADIERS +38:00"
53
Gorka IZAGIRRE INSAUSTI MOVISTAR TEAM +38:52"
54
Carlos VERONA MOVISTAR TEAM +39:57"
55
Maxime BOUET TEAM ARKEA - SAMSIC +40:09"
56
Michael WOODS ISRAEL-PREMIER TECH +40:30"
57
Kristian SBARAGLI ALPECIN-DECEUNINCK +40:40"
58
Silvan DILLIER ALPECIN-DECEUNINCK +41:37"
59
Kobe GOOSSENS INTERMARCHÉ - WANTY - GOBERT MATÉRIAUX +42:12"
60
Mikael CHEREL AG2R CITROEN TEAM +43:28"
61
Simon GESCHKE COFIDIS +43:50"
62
Nils POLITT BORA - HANSGROHE +43:58"
63
Jakob FUGLSANG ISRAEL-PREMIER TECH +44:14"
64
Fred WRIGHT BAHRAIN VICTORIOUS +44:28"
65
Christopher HAMILTON TEAM DSM +44:52"
66
Philippe GILBERT LOTTO SOUDAL +45:18"
67
Andrey ZEITS ASTANA QAZAQSTAN TEAM +45:43"
68
Jonathan CASTROVIEJO NICOLAS INEOS GRENADIERS +47:53"
69
Joe DOMBROWSKI ASTANA QAZAQSTAN TEAM +49:00"
70
Michael STORER GROUPAMA - FDJ +49:01"
71
Pierre LATOUR TOTALENERGIES +49:07"
72
Martijn TUSVELD TEAM DSM +49:14"
73
Mattia CATTANEO QUICK-STEP ALPHA VINYL TEAM +50:24"
74
Marc SOLER UAE TEAM EMIRATES +51:32"
75
Gregor MÜHLBERGER MOVISTAR TEAM +52:27"
76
Nelson OLIVEIRA MOVISTAR TEAM +53:07"
77
Pierre-Luc PÉRICHON COFIDIS +53:27"
78
Simon CLARKE ISRAEL-PREMIER TECH +54:26"
79
Jan TRATNIK BAHRAIN VICTORIOUS +54:47"
80
Matis LOUVEL TEAM ARKEA - SAMSIC +54:58"
81
Toms SKUJIŅŠ TREK - SEGAFREDO +55:56"
82
Matej MOHORIČ BAHRAIN VICTORIOUS +57:27"
83
Hugo HOFSTETTER TEAM ARKEA - SAMSIC +57:34"
84
Pierre ROLLAND B&B HOTELS-KTM +57:39"
85
Connor SWIFT TEAM ARKEA - SAMSIC +58:22"
86
Christophe LAPORTE JUMBO-VISMA +58:53"
87
Benoît COSNEFROY AG2R CITROEN TEAM +59:16"
88
Felix GROSSSCHARTNER BORA - HANSGROHE +59:45"
89
Magnus CORT EF EDUCATION-EASYPOST +1:01:51"
90
Jasper STUYVEN TREK - SEGAFREDO +1:02:12"
91
Owain DOULL EF EDUCATION-EASYPOST +1:02:40"
92
Stan DEWULF AG2R CITROEN TEAM +1:02:56"
93
Jasper PHILIPSEN ALPECIN-DECEUNINCK +1:04:07"
94
Mathieu VAN DER POEL ALPECIN-DECEUNINCK +1:04:34"
95
Andreas KRON LOTTO SOUDAL +1:04:41"
96
Quinn SIMMONS TREK - SEGAFREDO +1:04:50"
97
Krists NEILANDS ISRAEL-PREMIER TECH +1:04:53"
98
Michael MATTHEWS TEAM BIKEEXCHANGE-JAYCO +1:07:10"
99
Tim WELLENS LOTTO SOUDAL +1:07:11"
100
Marco HALLER BORA - HANSGROHE +1:07:44"
101
Anthony PEREZ COFIDIS +1:08:00"
102
Jack BAUER TEAM BIKEEXCHANGE-JAYCO +1:08:51"
103
John DEGENKOLB TEAM DSM +1:09:03"
104
Guy NIV ISRAEL-PREMIER TECH +1:09:58"
105
Imanol ERVITI MOVISTAR TEAM +1:10:08"
106
Sven Erik BYSTRØM INTERMARCHÉ - WANTY - GOBERT MATÉRIAUX +1:10:34"
107
Amaury CAPIOT TEAM ARKEA - SAMSIC +1:11:22"
108
Luka MEZGEC TEAM BIKEEXCHANGE-JAYCO +1:12:26"
109
Adrien PETIT INTERMARCHÉ - WANTY - GOBERT MATÉRIAUX +1:12:35"
110
Alexis GOUGEARD B&B HOTELS-KTM +1:12:53"
111
Filippo GANNA INEOS GRENADIERS +1:13:02"
112
Antoine DUCHESNE GROUPAMA - FDJ +1:13:03"
113
Yves LAMPAERT QUICK-STEP ALPHA VINYL TEAM +1:13:13"
114
Fabio FELLINE ASTANA QAZAQSTAN TEAM +1:14:03"
115
Oliver NAESEN AG2R CITROEN TEAM +1:15:26"
116
Cyril LEMOINE B&B HOTELS-KTM +1:15:50"
117
Alexander KRIEGER ALPECIN-DECEUNINCK +1:17:37"
118
Mads PEDERSEN TREK - SEGAFREDO +1:17:44"
119
Luca MOZZATO B&B HOTELS-KTM +1:18:48"
120
Florian VERMEERSCH LOTTO SOUDAL +1:19:58"
121
Stefan BISSEGGER EF EDUCATION-EASYPOST +1:20:05"
122
Cyril BARTHE B&B HOTELS-KTM +1:21:24"
123
Mathieu BURGAUDEAU TOTALENERGIES +1:21:30"
124
Dmitriy GRUZDEV ASTANA QAZAQSTAN TEAM +1:21:35"
125
Florian SÉNÉCHAL QUICK-STEP ALPHA VINYL TEAM +1:21:37"
126
Alexander KRISTOFF INTERMARCHÉ - WANTY - GOBERT MATÉRIAUX +1:21:51"
127
Aleksandr RIABUSHENKO ASTANA QAZAQSTAN TEAM +1:23:46"
128
Jonas RUTSCH EF EDUCATION-EASYPOST +1:24:03"
129
Nathan VAN HOOYDONCK JUMBO-VISMA +1:24:03"
130
Taco VAN DER HOORN INTERMARCHÉ - WANTY - GOBERT MATÉRIAUX +1:24:09"
131
Edward PLANCKAERT ALPECIN-DECEUNINCK +1:24:26"
132
Peter SAGAN TOTALENERGIES +1:25:48"
133
Guillaume VAN KEIRSBULCK ALPECIN-DECEUNINCK +1:25:55"
134
Olivier LE GAC GROUPAMA - FDJ +1:25:57"
135
Giulio CICCONE TREK - SEGAFREDO +1:26:56"
136
Alberto DAINESE TEAM DSM +1:27:02"
137
Mikkel HONORÉ QUICK-STEP ALPHA VINYL TEAM +1:27:12"
138
Jérémy LECROQ B&B HOTELS-KTM +1:27:31"
139
Luke ROWE INEOS GRENADIERS +1:28:05"
140
Kamil GRADEK BAHRAIN VICTORIOUS +1:28:11"
141
Maciej BODNAR TOTALENERGIES +1:29:46"
142
Brent VAN MOER LOTTO SOUDAL +1:29:49"
143
Fabio JAKOBSEN QUICK-STEP ALPHA VINYL TEAM +1:30:14"
144
Max WALSCHEID COFIDIS +1:31:35"
145
Andrea BAGIOLI QUICK-STEP ALPHA VINYL TEAM +1:32:30"
146
Nils EEKHOFF TEAM DSM +1:32:56"
147
Guillaume BOIVIN ISRAEL-PREMIER TECH +1:33:24"
148
Dylan GROENEWEGEN TEAM BIKEEXCHANGE-JAYCO +1:36:57"
149
Danny VAN POPPEL BORA - HANSGROHE +1:39:00"
150
Reinardt JANSE VAN RENSBURG LOTTO SOUDAL +1:39:14"
151
Frederik FRISON LOTTO SOUDAL +1:39:22"
152
Christopher JUUL-JENSEN TEAM BIKEEXCHANGE-JAYCO +1:44:47"
153
Michael MØRKØV QUICK-STEP ALPHA VINYL TEAM +1:45:40"
154
Victor LAFAY COFIDIS +1:46:24"
155
Amund Grøndahl JANSEN TEAM BIKEEXCHANGE-JAYCO +1:48:27"
156
Albert TORRES BARCELO MOVISTAR TEAM +1:49:44"
157
Caleb EWAN LOTTO SOUDAL +1:50:55"
158
Marc HIRSCHI UAE TEAM EMIRATES +1:58:54"
159
Mikkel BJERG UAE TEAM EMIRATES +1:59:57"
160
Anthony TURGIS TOTALENERGIES +2:12:56"
Nairo QUINTANA TEAM ARKEA - SAMSIC +2:13"
Toon meerToon minder
1
Wout VAN AERT JUMBO-VISMA 284
2
Fabio JAKOBSEN QUICK-STEP ALPHA VINYL TEAM 149
3
Tadej POGACAR UAE TEAM EMIRATES 139
4
Magnus CORT EF EDUCATION-EASYPOST 129
5
Christophe LAPORTE JUMBO-VISMA 114
6
Jasper PHILIPSEN ALPECIN-DECEUNINCK 102
7
Peter SAGAN TOTALENERGIES 86
8
Simon CLARKE ISRAEL-PREMIER TECH 72
9
Michael MATTHEWS TEAM BIKEEXCHANGE-JAYCO 68
10
Jonas VINGEGAARD JUMBO-VISMA 66
11
Mads PEDERSEN TREK - SEGAFREDO 62
12
Dylan GROENEWEGEN TEAM BIKEEXCHANGE-JAYCO 60
13
Edvald BOASSON-HAGEN TOTALENERGIES 52
14
Taco VAN DER HOORN INTERMARCHÉ - WANTY - GOBERT MATÉRIAUX 50
15
David GAUDU GROUPAMA - FDJ 47
16
Michael MØRKØV QUICK-STEP ALPHA VINYL TEAM 46
17
Caleb EWAN LOTTO SOUDAL 45
18
Bob JUNGELS AG2R CITROEN TEAM 43
19
Lennard KÄMNA BORA - HANSGROHE 43
20
Luis León SÁNCHEZ BAHRAIN VICTORIOUS 43
21
Primoz ROGLIC JUMBO-VISMA 43
22
Benjamin THOMAS COFIDIS 42
23
Danny VAN POPPEL BORA - HANSGROHE 38
24
Alberto BETTIOL EF EDUCATION-EASYPOST 36
25
Fred WRIGHT BAHRAIN VICTORIOUS 35
26
Geraint THOMAS INEOS GRENADIERS 34
27
Nicholas SCHULTZ TEAM BIKEEXCHANGE-JAYCO 33
28
Neilson POWLESS EF EDUCATION-EASYPOST 31
29
Thomas PIDCOCK INEOS GRENADIERS 30
30
Matteo JORGENSON MOVISTAR TEAM 30
31
Alexander KRISTOFF INTERMARCHÉ - WANTY - GOBERT MATÉRIAUX 30
32
Dylan TEUNS BAHRAIN VICTORIOUS 29
33
Luca MOZZATO B&B HOTELS-KTM 29
34
Simon GESCHKE COFIDIS 27
35
Nils POLITT BORA - HANSGROHE 27
36
Hugo HOFSTETTER TEAM ARKEA - SAMSIC 27
37
Enric MAS MOVISTAR TEAM 26
38
Adam YATES INEOS GRENADIERS 25
39
Sven Erik BYSTRØM INTERMARCHÉ - WANTY - GOBERT MATÉRIAUX 24
40
Alberto DAINESE TEAM DSM 24
41
Jérémy LECROQ B&B HOTELS-KTM 24
42
Yves LAMPAERT QUICK-STEP ALPHA VINYL TEAM 22
43
Romain BARDET TEAM DSM 22
44
Jasper STUYVEN TREK - SEGAFREDO 21
45
Anthony PEREZ COFIDIS 20
46
Dylan van BAARLE INEOS GRENADIERS 20
47
Andreas KRON LOTTO SOUDAL 18
48
Jakob FUGLSANG ISRAEL-PREMIER TECH 17
49
Jonathan CASTROVIEJO NICOLAS INEOS GRENADIERS 17
50
Frederik FRISON LOTTO SOUDAL 17
51
Daniel Felipe MARTINEZ POVEDA INEOS GRENADIERS 16
52
Thibaut PINOT GROUPAMA - FDJ 15
53
Georg ZIMMERMANN INTERMARCHÉ - WANTY - GOBERT MATÉRIAUX 15
54
Carlos VERONA MOVISTAR TEAM 15
55
Mattia CATTANEO QUICK-STEP ALPHA VINYL TEAM 15
56
Jack BAUER TEAM BIKEEXCHANGE-JAYCO 15
57
Cyril BARTHE B&B HOTELS-KTM 15
58
Aleksandr VLASOV BORA - HANSGROHE 14
59
Hugo HOULE ISRAEL-PREMIER TECH 13
60
Pierre LATOUR TOTALENERGIES 13
61
Imanol ERVITI MOVISTAR TEAM 13
62
Alexis GOUGEARD B&B HOTELS-KTM 13
63
Filippo GANNA INEOS GRENADIERS 13
64
Steven KRUIJSWIJK JUMBO-VISMA 12
65
Max WALSCHEID COFIDIS 12
66
Mikkel BJERG UAE TEAM EMIRATES 12
67
Andreas LEKNESSUND TEAM DSM 11
68
Maximilian SCHACHMANN BORA - HANSGROHE 11
69
Mathieu VAN DER POEL ALPECIN-DECEUNINCK 11
70
Marc SOLER UAE TEAM EMIRATES 10
71
Giulio CICCONE TREK - SEGAFREDO 10
72
Benoît COSNEFROY AG2R CITROEN TEAM 9
73
Patrick KONRAD BORA - HANSGROHE 8
74
Guy NIV ISRAEL-PREMIER TECH 8
75
Adrien PETIT INTERMARCHÉ - WANTY - GOBERT MATÉRIAUX 8
76
Reinardt JANSE VAN RENSBURG LOTTO SOUDAL 8
77
Sepp KUSS JUMBO-VISMA 7
78
Bauke MOLLEMA TREK - SEGAFREDO 7
79
Stefan KÜNG GROUPAMA - FDJ 7
80
Nathan VAN HOOYDONCK JUMBO-VISMA 7
81
Brent VAN MOER LOTTO SOUDAL 7
82
Rigoberto URÁN EF EDUCATION-EASYPOST 6
83
Ion IZAGUIRRE INSAUSTI COFIDIS 6
84
Andrea PASQUALON INTERMARCHÉ - WANTY - GOBERT MATÉRIAUX 6
85
Florian VERMEERSCH LOTTO SOUDAL 6
86
Jonas RUTSCH EF EDUCATION-EASYPOST 6
87
Christopher JUUL-JENSEN TEAM BIKEEXCHANGE-JAYCO 6
88
Damiano CARUSO BAHRAIN VICTORIOUS 5
89
Simone VELASCO ASTANA QAZAQSTAN TEAM 5
90
Kobe GOOSSENS INTERMARCHÉ - WANTY - GOBERT MATÉRIAUX 5
91
Marco HALLER BORA - HANSGROHE 5
92
Guillaume VAN KEIRSBULCK ALPECIN-DECEUNINCK 5
93
Tim WELLENS LOTTO SOUDAL 4
94
Anthony TURGIS TOTALENERGIES 4
95
Kévin GENIETS GROUPAMA - FDJ 3
96
Joe DOMBROWSKI ASTANA QAZAQSTAN TEAM 3
97
Connor SWIFT TEAM ARKEA - SAMSIC 3
98
Owain DOULL EF EDUCATION-EASYPOST 3
99
Alexander KRIEGER ALPECIN-DECEUNINCK 2
100
Maciej BODNAR TOTALENERGIES 2
101
Brandon MCNULTY UAE TEAM EMIRATES 1
102
Florian SÉNÉCHAL QUICK-STEP ALPHA VINYL TEAM 1
103
Marc HIRSCHI UAE TEAM EMIRATES 1
104
Mathieu BURGAUDEAU TOTALENERGIES -10
105
Quinn SIMMONS TREK - SEGAFREDO -18
Nairo QUINTANA TEAM ARKEA - SAMSIC 29
Toon meerToon minder
1
Wout VAN AERT JUMBO-VISMA 284
2
Fabio JAKOBSEN QUICK-STEP ALPHA VINYL TEAM 149
3
Tadej POGACAR UAE TEAM EMIRATES 139
4
Magnus CORT EF EDUCATION-EASYPOST 129
5
Christophe LAPORTE JUMBO-VISMA 114
6
Jasper PHILIPSEN ALPECIN-DECEUNINCK 102
7
Peter SAGAN TOTALENERGIES 86
8
Simon CLARKE ISRAEL-PREMIER TECH 72
9
Michael MATTHEWS TEAM BIKEEXCHANGE-JAYCO 68
10
Jonas VINGEGAARD JUMBO-VISMA 66
11
Mads PEDERSEN TREK - SEGAFREDO 62
12
Dylan GROENEWEGEN TEAM BIKEEXCHANGE-JAYCO 60
13
Edvald BOASSON-HAGEN TOTALENERGIES 52
14
Taco VAN DER HOORN INTERMARCHÉ - WANTY - GOBERT MATÉRIAUX 50
15
David GAUDU GROUPAMA - FDJ 47
16
Michael MØRKØV QUICK-STEP ALPHA VINYL TEAM 46
17
Caleb EWAN LOTTO SOUDAL 45
18
Bob JUNGELS AG2R CITROEN TEAM 43
19
Lennard KÄMNA BORA - HANSGROHE 43
20
Luis León SÁNCHEZ BAHRAIN VICTORIOUS 43
21
Primoz ROGLIC JUMBO-VISMA 43
22
Benjamin THOMAS COFIDIS 42
23
Danny VAN POPPEL BORA - HANSGROHE 38
24
Alberto BETTIOL EF EDUCATION-EASYPOST 36
25
Fred WRIGHT BAHRAIN VICTORIOUS 35
26
Geraint THOMAS INEOS GRENADIERS 34
27
Nicholas SCHULTZ TEAM BIKEEXCHANGE-JAYCO 33
28
Neilson POWLESS EF EDUCATION-EASYPOST 31
29
Thomas PIDCOCK INEOS GRENADIERS 30
30
Matteo JORGENSON MOVISTAR TEAM 30
31
Alexander KRISTOFF INTERMARCHÉ - WANTY - GOBERT MATÉRIAUX 30
32
Dylan TEUNS BAHRAIN VICTORIOUS 29
33
Luca MOZZATO B&B HOTELS-KTM 29
34
Simon GESCHKE COFIDIS 27
35
Nils POLITT BORA - HANSGROHE 27
36
Hugo HOFSTETTER TEAM ARKEA - SAMSIC 27
37
Enric MAS MOVISTAR TEAM 26
38
Adam YATES INEOS GRENADIERS 25
39
Sven Erik BYSTRØM INTERMARCHÉ - WANTY - GOBERT MATÉRIAUX 24
40
Alberto DAINESE TEAM DSM 24
41
Jérémy LECROQ B&B HOTELS-KTM 24
42
Yves LAMPAERT QUICK-STEP ALPHA VINYL TEAM 22
43
Romain BARDET TEAM DSM 22
44
Jasper STUYVEN TREK - SEGAFREDO 21
45
Anthony PEREZ COFIDIS 20
46
Dylan van BAARLE INEOS GRENADIERS 20
47
Andreas KRON LOTTO SOUDAL 18
48
Jakob FUGLSANG ISRAEL-PREMIER TECH 17
49
Jonathan CASTROVIEJO NICOLAS INEOS GRENADIERS 17
50
Frederik FRISON LOTTO SOUDAL 17
51
Daniel Felipe MARTINEZ POVEDA INEOS GRENADIERS 16
52
Thibaut PINOT GROUPAMA - FDJ 15
53
Georg ZIMMERMANN INTERMARCHÉ - WANTY - GOBERT MATÉRIAUX 15
54
Carlos VERONA MOVISTAR TEAM 15
55
Mattia CATTANEO QUICK-STEP ALPHA VINYL TEAM 15
56
Jack BAUER TEAM BIKEEXCHANGE-JAYCO 15
57
Cyril BARTHE B&B HOTELS-KTM 15
58
Aleksandr VLASOV BORA - HANSGROHE 14
59
Hugo HOULE ISRAEL-PREMIER TECH 13
60
Pierre LATOUR TOTALENERGIES 13
61
Imanol ERVITI MOVISTAR TEAM 13
62
Alexis GOUGEARD B&B HOTELS-KTM 13
63
Filippo GANNA INEOS GRENADIERS 13
64
Steven KRUIJSWIJK JUMBO-VISMA 12
65
Max WALSCHEID COFIDIS 12
66
Mikkel BJERG UAE TEAM EMIRATES 12
67
Andreas LEKNESSUND TEAM DSM 11
68
Maximilian SCHACHMANN BORA - HANSGROHE 11
69
Mathieu VAN DER POEL ALPECIN-DECEUNINCK 11
70
Marc SOLER UAE TEAM EMIRATES 10
71
Giulio CICCONE TREK - SEGAFREDO 10
72
Benoît COSNEFROY AG2R CITROEN TEAM 9
73
Patrick KONRAD BORA - HANSGROHE 8
74
Guy NIV ISRAEL-PREMIER TECH 8
75
Adrien PETIT INTERMARCHÉ - WANTY - GOBERT MATÉRIAUX 8
76
Reinardt JANSE VAN RENSBURG LOTTO SOUDAL 8
77
Sepp KUSS JUMBO-VISMA 7
78
Bauke MOLLEMA TREK - SEGAFREDO 7
79
Stefan KÜNG GROUPAMA - FDJ 7
80
Nathan VAN HOOYDONCK JUMBO-VISMA 7
81
Brent VAN MOER LOTTO SOUDAL 7
82
Rigoberto URÁN EF EDUCATION-EASYPOST 6
83
Ion IZAGUIRRE INSAUSTI COFIDIS 6
84
Andrea PASQUALON INTERMARCHÉ - WANTY - GOBERT MATÉRIAUX 6
85
Florian VERMEERSCH LOTTO SOUDAL 6
86
Jonas RUTSCH EF EDUCATION-EASYPOST 6
87
Christopher JUUL-JENSEN TEAM BIKEEXCHANGE-JAYCO 6
88
Damiano CARUSO BAHRAIN VICTORIOUS 5
89
Simone VELASCO ASTANA QAZAQSTAN TEAM 5
90
Kobe GOOSSENS INTERMARCHÉ - WANTY - GOBERT MATÉRIAUX 5
91
Marco HALLER BORA - HANSGROHE 5
92
Guillaume VAN KEIRSBULCK ALPECIN-DECEUNINCK 5
93
Tim WELLENS LOTTO SOUDAL 4
94
Anthony TURGIS TOTALENERGIES 4
95
Kévin GENIETS GROUPAMA - FDJ 3
96
Joe DOMBROWSKI ASTANA QAZAQSTAN TEAM 3
97
Connor SWIFT TEAM ARKEA - SAMSIC 3
98
Owain DOULL EF EDUCATION-EASYPOST 3
99
Alexander KRIEGER ALPECIN-DECEUNINCK 2
100
Maciej BODNAR TOTALENERGIES 2
101
Brandon MCNULTY UAE TEAM EMIRATES 1
102
Florian SÉNÉCHAL QUICK-STEP ALPHA VINYL TEAM 1
103
Marc HIRSCHI UAE TEAM EMIRATES 1
104
Mathieu BURGAUDEAU TOTALENERGIES -10
105
Quinn SIMMONS TREK - SEGAFREDO -18
Nairo QUINTANA TEAM ARKEA - SAMSIC 29
Toon meerToon minder
1
Tadej POGACAR UAE TEAM EMIRATES 37:11:28"
2
Thomas PIDCOCK INEOS GRENADIERS +1:46"
3
Brandon MCNULTY UAE TEAM EMIRATES +7:36"
4
Matteo JORGENSON MOVISTAR TEAM +19:22"
5
Andreas LEKNESSUND TEAM DSM +21:29"
6
Kévin GENIETS GROUPAMA - FDJ +34:14"
7
Georg ZIMMERMANN INTERMARCHÉ - WANTY - GOBERT MATÉRIAUX +34:35"
8
Fred WRIGHT BAHRAIN VICTORIOUS +44:28"
9
Michael STORER GROUPAMA - FDJ +49:01"
10
Matis LOUVEL TEAM ARKEA - SAMSIC +54:58"
11
Stan DEWULF AG2R CITROEN TEAM +1:02:56"
12
Jasper PHILIPSEN ALPECIN-DECEUNINCK +1:04:07"
13
Andreas KRON LOTTO SOUDAL +1:04:41"
14
Quinn SIMMONS TREK - SEGAFREDO +1:04:50"
15
Luca MOZZATO B&B HOTELS-KTM +1:18:48"
16
Florian VERMEERSCH LOTTO SOUDAL +1:19:58"
17
Stefan BISSEGGER EF EDUCATION-EASYPOST +1:20:05"
18
Mathieu BURGAUDEAU TOTALENERGIES +1:21:30"
19
Jonas RUTSCH EF EDUCATION-EASYPOST +1:24:03"
20
Alberto DAINESE TEAM DSM +1:27:02"
21
Mikkel HONORÉ QUICK-STEP ALPHA VINYL TEAM +1:27:12"
22
Brent VAN MOER LOTTO SOUDAL +1:29:49"
23
Andrea BAGIOLI QUICK-STEP ALPHA VINYL TEAM +1:32:30"
24
Nils EEKHOFF TEAM DSM +1:32:56"
25
Marc HIRSCHI UAE TEAM EMIRATES +1:58:54"
26
Mikkel BJERG UAE TEAM EMIRATES +1:59:57"
Toon meerToon minder

Bekijk overzicht van Tour de France - 2022