Bizar: onoplettende ploegleider rijdt koplopers aan in Frans jeugdkampioenschap
Screenshot: France3
maandag 13 mei 2024 om 09:01

Bizar: onoplettende ploegleider rijdt koplopers aan in Frans jeugdkampioenschap

Even niet opletten kan grote gevolgen hebben, als je met de wagen meerijdt in een wielerwedstrijd. Dat mocht een ploegleider in het Franse kampioenschap voor vrouwelijke junioren zondag aan den lijve ondervinden.

Amandine Muller (Grand Est) en Célia Gery (Auvergne-Rhône-Alpes) reden nietsvermoedend samen vooruit toen het incident zich voordeed op zo’n dertig kilometer van de finish. Gery ging een gesprekje aan met haar ploegleider in de wagen naast zich, maar die keek niet meer voor zich uit en tikte zo het achterwiel van Muller aan.

Muller ging redelijk brutaal tegen de vlakte en nam bovendien Gery in haar val mee. Vermoedelijk viel de schade bij de twee mee, want Gery – ook al wereldkampioene bij de junioren in het veld – verzekerde zich nog altijd van winst. Ruim drie minuten later kwam de onfortuinlijke Muller over de streep.

Om te reageren moet je ingelogd zijn.