Een snijdende oostenwind en temperaturen van rond het vriespunt zorgden ervoor dat de Craft Ster van Zwolle een zware koers werd. Na bijna 180 kilometer wedstrijd toonde de rappe Maarten van Trijp van Destil-Parkhotel zich de snelste op de Ceintuurbaan in Zwolle van een kopgroep van zes. Met deze zege is Van Trijp ook direct de eerste leider in de Topcompetitie.
Koers vanaf de eerste minuut
Na een nerveuze neutralisatie, waarin er een flinke valpartij te vermelden was, werd er direct koers gemaakt richting het plaatsje Heino, wat resulteerde in het lossen van een aantal renners. Teun Mouris (WPGA) en Rob van Broekhoven (WV De Jonge Renner) waren de eerste renners die het vervolgens probeerden. De twee kregen een halve minuut voorsprong en zagen later steeds meer mensen de aansluiting met hun maken, waaronder Stan Wijkel van VolkerWessels-Merckx, die op de Col du Lemelerberg de bergtrui veroverde. Uiteindelijk volgde een hergroepering met een man of veertig.
Wind maakt de wedstrijd
Bij het uitrijden van Ommen zorgde de wind ervoor dat de laatste zeventig kilometer een slagveld werden. De continentale formaties namen hun verantwoordelijkheid en legden de zweep erop met als gevolg dat achttien renners de eerste waaier vormden, met daarin veel renners van Metec-TKH en Monkey Town. Delta had de slag gemist en moest met zeven renners de achtervolging inzetten. Een aantal renners wist nog de aansluiting te maken met de eerste waaier, waar op dat moment nog maar dertien renners inzaten.
Hooghiemster valt aan, Van Trijp wint
Met nog dertig kilometer te gaan was het René Hooghiemster vervolgens namens Alecto die de koers in een definitieve plooi legde. Hooghiemster kreeg vijf andere renners met zich mee; dit waren Jordi van Loon en Maarten van Trijp namens Destil-Parkhotel, Peter Schulting en Ivar Slik namens Monkey Town en Jaap Kooijman namens Vlasman. Deze zes renners zouden gaan strijden om de overwinning. In de laatste kilometers wist niemand weg te rijden, waarna Van Trijp na voorbereidend werk van Van Loon met overmacht de sprint won.
Craft Ster van Zwolle 2018, Topcompetitie
Uitslag: Zwolle – Zwolle
1. Maarten van Trijp (DESTIL-Parkhotel Valkenburg)
2. Jaap Kooijman (Vlasman)
3. René Hooghiemster (Alecto CT)
4. Peter Schulting (Monkey Town)
5. Ivar Slik (Monkey Town)
6. Jordi van Loon (Destil-Parkhotel)
7. Wim Kleiman (Monkey Town)
8. Rick van Breda (Monkey Town)
9. Joey van Rhee (Monkey Town)
10. Barry Markus (Monkey Town)
Volledige uitslag
12 Reacties
Maarten van Trijp die is zeker goed bezig.
Goede laatste moment aanwinst van Destil.
Jordi van Loon laat hier ook wel wat zien. Rijdt de laatste km’s op kop en viel maar niet stil.
Goeie renner en was deze winter echt een buitenkans voor Roompot. Kan volgens mij zeker het PCT niveau aan.
Wat een vermoeiend entoenentoen-verslag zeg, nog afgezien van de taalfouten.
Mooie zege voor Van Trijp, Monkey Town de schlemielen met een 4e en 5e plek.
Wat een mindfuck eigenlijk dat dit op Eurosport wordt uitgezonden. Niet dat ik erover klaag verder, maar het voelt vrij apart.
[sarcasme aan] Wat is die uitreiking fantastisch geregeld! Lekker spontaan! [sarcasme uit] Ik kreeg het er koud van, respect voor de wielrenners! Ik was blij dat ik mijn rondje binnen kon doen op zwift.
Goed verhaal! Lekker kort.
@xistnc: en de plaatsen 7 t/m 10
@verweggistan
Wauw, dan is het extra zuur dat ze in de kopgroep net naast het podium ‘vallen’. Collectief een goede prestatie, toch.
Monkey Town laat de hele trein in de top 10 finishen?
Martijn Keizer pakt de trui voor beste clubrenner