Beloftekoers Memorial Danny Jonckheere stopt na dertig edities
De Memorial Danny Jonckheere in Oudenburg is dit jaar toe aan de dertigste en tevens laatste editie. Deze wedstrijd is een eerbetoon aan Danny Jonckheere, de ex-renner die op 28 augustus 1996 om het leven kwam tijdens een wielerwedstrijd in Roeselare. Een jaar later stond de Memorial Danny Jonckheere voor het eerst op de kalender.
De organisatie heeft veiligheid steeds hoog in het vaandel gedragen. “Daarvoor moet alles wijken’, benadrukt Sabine Huyghe. Sabine was de partner van Danny Jonckheere. “Danny is verongelukt in een koers, dus zijn we er heel gevoelig aan om qua veiligheid alles in goede banen te leiden. We voorzien telkens een 30-tal strobalen langs het parcours, net als een 50-tal stootkussens van Boplan.”
“In de laatste twee weken voor de wedstrijd rijden we dagelijks het volledige parcours af. Om te checken hoe de baan erbij ligt, of er geen putten zijn in de wegen of er plots obstakels opduiken. We weten ook dat je niet alles kan vermijden”, beseft Huyghe. “Ze rijden nu eenmaal aan een hoge snelheid. Maar we doen er alles aan opdat de renners in optimale omstandigheden kunnen koersen over onze wegen.”
De Memorial Danny Jonckheere staat dit jaar voor de 30ste keer op de kalender en het zal voor het laatst zijn. Sabine en haar familie willen in schoonheid eindigen. Ter ere van deze laatste editie zullen alle 29 ex-winnaars uitgenodigd worden. “Het is een bewuste keuze om dit jaar de allerlaatste editie te organiseren”, vertelt Huyghe. “Hoewel het een weloverwogen beslissing is, is het geen gemakkelijk besluit geweest.”
“Ik organiseer deze wedstrijd samen met mijn ouders en broer. Mijn ouders zijn intussen 83 en 85 en ik wil graag in schoonheid afsluiten samen met hen. Naast mijn familie hebben we ook een bestuur dat al 30 jaar trouw aan onze zijde staat. En elk jaar kunnen we op de dag van de koers rekenen op tientallen vrijwilligers die er staan om samen met ons Danny te herdenken. Dat betekent heel veel voor ons.”
“En natuurlijk danken we ook onze sponsors die het mogelijk gemaakt hebben om deze wedstrijd al die jaren te kunnen organiseren, ook daar zijn er al partners bij van in het prille begin. We beseffen dat dat niet evident is.”
U23 Road Series
In Oudenburg gaan ze op 26 augustus op zoek naar een opvolger voor Tars Poelvoorde. Het is de voorlaatste manche van de U23 Road Series 2026. Sabine Huyghe licht tot slot nog even toe waarom ze als organisatie drie jaar geleden instapten in de U23 Road Series. “We kozen om ons aan te sluiten bij de U23 Road Series omdat het steeds moeilijker werd om sterke ploegen aan de start te krijgen, zeker als je organiseert in het laatste deel van het seizoen.”
“Door te kiezen voor de U23 Road Series konden we ons ook specifiek richten op jonge renners. Het is heel fijn om te zien dat er verschillende namen die op onze erelijst prijken of op het podium stonden, later tot de profs zijn doorgestoten”, besluit Huyghe.
Memorial Danny Jonckheere – Oudenburg
- Datum
- woensdag 26 augustus 2026
- Categorie
- National | Men Under 23
- Afstand
- 0 KM
- Startplaats
- -
- Finishplaats
Om te reageren moet je ingelogd zijn.