De Spaanse bondscoach Javier Mínguez heeft aangekondigd met welke negen renners het land aan zal treden tijdens het WK in Bergen. Spanje start zoals bekend om uiteenlopende redenen zonder zijn toppers Alejandro Valverde, Mikel Landa en Alberto Contador. Uit de oorspronkelijke voorselectie van 15 man is onder meer Juan José Lobato afgevallen.
David De La Cruz is wel opgeroepen. De 28-jarige Spanjaard moest de Vuelta afgelopen weekend na een val nog vroegtijdig verlaten. Bij een controle in het ziekenhuis werden er echter geen ernstige verwondingen geconstateerd.
Jonathan Castroviejo en Gorka Izagirre zullen Spanje volgende week woensdag ook in de tijdrit vertegenwoordigen. Castroviejo behaalde vorig jaar in Qatar nog het brons in de rit tegen de klok.
Selectie Spanje voor WK Wielrennen in Bergen (24-09)
Jonathan Castroviejo (Movistar)
David De La Cruz (Quick-Step Floors)
Imanol Erviti (Movistar)
Jesús Herrada (Movistar)
Gorka Izagirre (Movistar)
Lluis Mas (Caja Rural – Seguros RGA)
José Joaquin Rojas (Movistar)
Luis León Sánchez (Astana)
Marc Soler (Movistar)
30 Reacties
Waar is Raul Alarcon? Hebben ze eens een keer een renner die met een uur voorsprong wereldkampioen kan worden…
Lluis Mas, en niet Enric Mas? (weet dat ze geen familie zijn). Enric toch heel wat prominenter in beeld tijdens de Vuelta: 2x podium, 2x strijdlust
De ploeg heeft geen afwerker in een groepsspurt en is onvoldoende slagkrachtig om de koers zelf open te breken. Er rest dus weinig anders dan de koers ondergaan en een late uitval te proberen. Het was ooit anders voor de Spanjaarden.
edit WF: bedankt, aangepast
Niet heel gek dat Lobato afgevallen is, wat een matige renner is dat zeg.
Verder verwacht ik alleen dat Sanchez wel wat zou kunnen.